Program zajęć

Projekt „Nowoczesny pedagog”

Nr POWR.03.01.00-00-K423/16

Przewidziane w projekcie formy wsparcia stanowią elementy dodatkowe w procesie kształcenia. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zajęcia warsztatowe:

1. Pomoc przedmedyczna udzielana dzieciom (certyfikat)
  2. Animator zabaw
  3. Bajkoterapia
  4. Język angielski dla pedagogów (poz.B2)
  5. Moralność i empatia w pracy pedagoga
  6. Przedsiębiorczość dla nauczycieli
  7. Zastosowanie narzędzi dostępnych w chmurze do tworzenia materiałów edukacyjnych, kolaboracji uczniów i weryfikacji ich wiedzy
  8. Technologie informacyjno-komunikacyjne w edukacji
  9. Uniwersalne projektowanie w dydaktyce
  10. Metoda projektowa i warsztatowa w praktyce szkolnej.

Przewidzianych jest 10 grup warsztatowych. Każdy uczestnik weźmie udział w 4 zajęciach warsztatowych. Każdy warsztat będzie trwał 16h, grupy będą 16 osobowe. Warsztaty będą dobierane do każdego uczestnika indywidualnie w oparciu o przeprowadzony bilans kompetencji oraz wysokość średniej ocen z ostatniego roku studiów.

Zajęcia projektowe

1. Lalkoterapia – wykonanie pod okiem lalkarza lalki, następnie opracowanie koncepcji lalkoterapii w terapii dzieci chorych i niepełnosprawnych i jej wdrożenie przy udziale instytucji działających na ich rzecz.
  2. Terapia HOKUS FOKUS – wykorzystanie magicznych sztuczek w innowacyjnej terapii dzieci z niepełnosprawnościami, w oparciu o ich naturalną ciekawość i potrzebę zabawy.
  3. Zastosowanie platformy e-learningowej do stworzenia zasobnika wiedzy dla potrzeb studentów Wydziału Nauk Pedagogicznych UKSW w Warszawie.
  4. W cudzych butach – opracowanie metody rozwijania empatii wśród studentów pedagogiki i pedagogiki specjalnej i jej wdrożenie.
  5. Wydziałowe Spotkania z Ekspertami Rynku Pracy: organizacja koncepcyjna, tematyczna, merytoryczna i logistyczna regularnych spotkań specjalistów praktyków ze studentami Wydziału Nauk Pedagogicznych UKSW w Warszawie oraz koncepcji zamawianych prac dyplomowych.

Przewidzianych jest 5 projektów, każdy po 2 grupy (razem 10 grup projektowych). Każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w 2 projektach. Każdy projekt będzie trwał 30h, grupy będą 8-osobowe. Projekty będą dobierane do każdego uczestnika indywidualnie w oparciu o przeprowadzony bilans kompetencji oraz wysokość średniej ocen z ostatniego roku studiów.